Dlaczego blog o życiu na wsi?


 Spełniam marzenia...

Pierwszy wpis na tym blogu musi być o tym, dlaczego w ogóle go tworzę? Z potrzeby serca, z nudów, sama nie wiem? Myślę, że może być to coś zupełnie nowego. 

Mam przesyt drugiego bloga, gdzie beauty, life style, książki. Tego jest już pełno w sieci,  ludzie chcą czegoś zupełnie innego. Powrotu do natury, pokazania czegoś realnego, true life, przeciwieństwa do koloryzowanego świata IG. 

Życie na wsi potrafi być realistyczne aż do bólu. Kiedy idziesz  z dzieckiem na spacer, wracacie  do domu cali ubłoceni. A to znaczy, że nie tylko zabawa była udana, ale czeka mnie góra prania, suszenia itd. 

Z pewnością to będzie blog prowadzony zupełnie spontanicznie, na luzie. Sfotografuje otaczającą mnie codzienność. Coś do czego niektórzy bardzo tęsknią, zwyczajne życie na wsi. Problemy, troski, radości, zwykłe sprawy. 

Nie żyjemy może jak rolnicy z krwi i kości, ale mamy to w genach. Nasi rodzice pracowali ciężko na wsi, do tego  trzeba być zmuszonym, czy też mieć w sobie mnóstwo pasji. 

My mamy chyba to drugie tylko, bo rolnictwo jako główne źródło utrzymania jest sprawą naprawdę trudną. Trzeba mieć niewiarygodnie mocną psychikę, upór i siłę fizyczną. 

Prawdziwi rolnicy obecnie to biznesmeni, zarządzający sprawnie działającymi firmami. Na to nie każdy może sobie pozwolić, ale żyć bliżej natury wiele z Was ma ochotę. Czy do tego wystarczy tylko domek z dala od miasteczka, nie wiem?


O czym będzie ten blog?

Na pewno o zwierzętach, które mamy w gospodarstwie. Trochę napisze o uprawach warzyw w ogrodzie. Także o tym,  jakie owoce mamy w sadzie i  co sadzimy pod tunel. Dużo napiszę o roślinach dzikich rosnących też na naszej łące. Będą też inne tematy, jakie o tym przekonamy się z biegiem czasu. 

Interesuje się ziołami, więc ten temat z Wami przerobie dokładniej.  Sama próbuję leczyć niektóre dolegliwości za pomocą metod naturalnych i nieźle mi to wychodzi. 

Atrakcją zapewne będą też wycieczki po okolicy, w tym wyprawy do cudownej wioski Zalipie.  Mam nadzieję, że moje postanowienie noworoczne, którym też jest ten blog zostanie pomyślnie zrealizowane. 

Z pewnością nie będziemy się tu nudzić.  A więc zaczynam przygodę z nowym blogiem. Oby nie było to tylko postanowienie noworoczne, które realizuje dla samej idei. 


Komentarze

  1. Bardzo fajny temat na bloga ! Teraz życie na wsi jest trochę takie idylliczne, wiele osób by chciało oderwać się od zatłoczonych miast..

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny blog.Ciekawy i przywołujący cudowne wspomnienia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarze związane z artykułem. Zazwyczaj odwiedzam komentujących na ich stronach i blogach. Nie zamieszczaj spamu - nie opublikuję go!