Marcowe zwierzaki przyłapanePrzedwiośnie, dni coraz dłuższe, zwierzęta czują nadchodzącą wiosnę. Zmienia się ich zachowanie, nawyki, robią się bardziej aktywne. Obserwowanie ich sprawia mnóstwo przyjemności. To takie Tu i Teraz, prawdziwy relaks i oderwanie od rzeczywistości. 

Mieszkając na wsi widzę, jak zachowanie zwierząt potrafi zmieniać się w zależności od pory roku, czy nawet pogody. 

W lutym, podczas mrozów kury nie wychodziły zbyt chętnie na spacery. Zmrożona ziemia przykryta śniegiem nie zapraszała do poszukiwań. Obecnie coraz chętniej wybierają się na długie wyprawy w poszukiwaniu smakołyków. 

Podobnie jak i kury, koty też czują wiosnę. Wygrzewają się na słońcu i coraz więcej wspinają się na drzewa. Kotek - Psotek lubi bawić się gałązkami i  suchymi liśćmi. Dla niego zabawa nie ma granic. W końcu to młody jeszcze kot, który skory jest do psot. Interesuje się też coraz bardziej ptaszkami na drzewie. Niech się mają na baczności przed tym spryciarzem. 
Wiosna, czas na zaloty...


Zwierzęta czują moc natury.  Uruchamia się w nich więcej romantyzmu, a może po prostu to zwykły pęd do przedłużania gatunku? 
 
Kogut z Kurą wyszedł na randkę. Mają cały dzień na zbieranie najlepszych skarbów, wprost z samej ziemi, która już obudziła się do życia. Popołudniami zapach w sadzie robi się cudowny. W powietrzu ewidentnie czuć wiosnę. Chce się żyć. Pierwsza jej wiosna


Młoda koziczka wychodzi na swoje pierwsze spacery. To będzie jej wyjątkowa wiosna, jak cudnie poznawać wszystko po raz pierwszy. Każda gałązka jest atrakcją, a młode kępki trawy okazują się wyszukanym rarytasem. Przyjdzie i czas na porzucenie mleczka, bo zielenina coraz bardziej atrakcyjna. Krowy wyglądają z obory


Młoda krówka, zwana też cielęciem z ciekawością wyjrzała ze stajenki. Ciepłe promienie słońca skutecznie ją zachęciły. Coś by skubnęła trawy, bo to suche siano już się nieco znudziło. Rośnie sobie w beztrosce ta mleczka krówka, by kiedyś służyć z pożytkiem nam ludziom. 


 Wsi spokojna

Takie to oto kadry udało się uchwycić w ostatnich dniach. Pierwsze dni marca przynoszą nadzieję na wiosnę. Słońce coraz cieplejsze, przyroda budzi się do życia. Zwierzaki też to czują i stają się coraz bardziej radosne, ku naszej pociesze, a nam udziela się trochę tej ich ciekawości świata. Komentarze

 1. Słodkie są te zwierzaki <3 Młode koty psocą, ale stare też potrafią nieźle nabroić :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mała krówka jest najsłodsza :D

  OdpowiedzUsuń
 3. koziczka skradła moje serce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna drużyna :) My kiedyś będziemy mieć kurki :) Na ten moment nie dysponujemy odpowiednim miejscem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarze związane z artykułem. Zazwyczaj odwiedzam komentujących na ich stronach i blogach. Nie zamieszczaj spamu - nie opublikuję go!