Dom z duszą


Dom tworzą ludzie, nie przedmioty. Dom to nie budynek, a praca, emocje, codzienność.
Dom tworzy schronienie, może dawać poczucie bezpieczeństwa. Dom to nie muzeum, tu się żyje, tu się umiera. Tak mocno związany z właścicielem, kto się nim zajmie gdy On odejdzie? Trochę smutku, nostalgii i przede wszystkim Zachwyt po wczorajszej mikro wyprawie.


 


Ten domek nie znajduję się wcale w tej słynnej wsi Zalipie, ale parę kilometrów od niej. Właściciel nic nie zarabia na swojej pasji, nie reklamuję się.  Trochę sprzedawał kiedyś antyki, ale najwięcej zarobku na nich mają pośrednicy. Nie da się pominąć tego z jak dużą pasją stworzył to miejsce. Nie wiem co wspanialsze, dom czy właściciel? Niestety nie zapytałam, czy mogę jego wizerunek tu udostępnić? 

Zapraszam na małą podróż w czasie. Przedmioty zbierane przez dekady, prawdziwe rarytasy:

Antyki, zegary, cóż za okazy:

Stary telefon, takie widywałam na filmach wojennych:


Dawne radioodbiorniki, wszystkie działające:A w na koniec urocze stadko kur Pana tego domu:Prawda, że wspaniałe miejsce stworzone przez człowieka z czystej Pasji? To była podróż jak w kapsule czasu, można przeżyć mentalny odlot.

Podobał się wpis? A może zechcesz mnie wesprzeć na Patronite ?

Komentarze

 1. W domu mojej babci były bardzo podobne przedmioty ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekne starocie, cudny ten koń z wozem <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowicie klimatyczny dom, dokładnie tak jak to określiłaś - z duszą, stworzone z pasją :) Moja mama uwielbia takie domy i zawsze, gdy odwiedzamy jakiś skansen lub nawet przejeżdżamy gdzieś przez wioski i zauważy stary, wyjątkowy dom to zachwytów nie ma końca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie z duszą! Uwielbiam kury ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny domek i ile ciekawych ,,staroci", ciekawe ile historii mają do opowiedzenia te przedmioty

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem miastowy, więc takich widoków mi brakuje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarze związane z artykułem. Zazwyczaj odwiedzam komentujących na ich stronach i blogach. Nie zamieszczaj spamu - nie opublikuję go!